- Reklama -události
Úterý, 7 února, 2023
Pre ženyTipy na výlet: Objavte krásy košickej gotiky

Tipy na výlet: Objavte krásy košickej gotiky

-

- Reklama -spot_img

Väčšina cudzincov pri návšteve Slovenska vyhľadáva naše hlavné mesto. Áno, Bratislava je čarovné mesto, ktoré tvorí pekný úvod do našej krajiny. Na Slovensku je však toľko miest, kde môžete objavovať  skryté rozprávkové zámky, nedotknuté tradičné dediny a mystické jaskyne. Jedným z takýchto miest sú aj Košice.

Košice, klenot východného Slovenska, sú druhým najväčším mestom krajiny a neprehliadnuteľným lákadlom pre gurmánov a milovníkov histórie. Určite je to jedno z miest, ktoré na Slovensku musíte vidieť. Toto pôvabné mesto má najväčšiu koncentráciu historických pamiatok v celej krajine a je určite hlavnou dominantou mesta. Pri potulkách po tamojšom centrálnom námestí vás obklopí more krásnych gotických veží a barokových sôch. Na krásy tohto mesta si vyčleňte aspoň dva dni. Určite sa vám zapáči ubytovanie Košice v centre mesta s výhľadom na historické pamiatky. Poďme sa pozrieť, aké krásy v sebe ukrýva.

Rozprávkový hrad postavený uprostred mesta

Mesto sa môže pochváliť úžasnou architektúrou.  Jednou z najvýnimočnejších stavieb v Košiciach je Jakabov palác.  Tento palác pôsobí priam rozprávkovo.  Zaujímavé je, že sa nachádza priamo v centre Košíc, 5 minút chôdze od Hlavnej ulice. Bohužiaľ nie je možné do neho vstúpiť, pretože budova je súkromným majetkom.

Hnrčiarska ulica

Keď skončíte s obdivovaním tamojšej gotickej architektúry, nezabudnite sa zastaviť aj na Hrnčiarskej ulici, kde si môžete zadovážiť jedinečný suvenír, ktorý si prinesiete domov. V tejto uličke uvidíte nízke farebné domy, dláždenú ulicu a kostolnú vežu v diaľke. Budete sa cítiť, ako keby ste sa vrátili v čase. Dláždené ulice lemujú rôzne remeselné obchody, ktoré predávajú tradičnú keramiku, umelecké kovotepecké výrobky, drahé kamene, miestne bylinky a ďalšie. Je to určite jedno z najzaujímavejších miest v Košiciach.

Umenie

Ak ste milovníkom umenia a kultúry, ste na správnom mieste. V Košiciach nájdete všetko – počnúc klasickým umením, operou a divadlom, až po súčasný tanec, mediálne umenie či najväčšiu nástennú galériu na Slovensku. Preto nie je náhoda, že Košice boli v roku 2013  zvolené za Európske hlavné mesto kultúry.

Košice sú tiež dobrým miestom pre gurmánov a všetkých, ktorí majú záujem ochutnať to najlepšie zo slovenskej kuchyne. V meste sú kopy tradičných slovenských bistier a krčiem, kde sa podávajú vynikajúce národné jedlá ako bryndzové halušky, bryndzové pirohy či guláš. Tie ponúkajú takmer všetky penzióny Košice.

Nejnovější články

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude lepšie Steganos Online Shield VPN? Porovnali sme obe VPN, pričom...

Hľadáte lacný umelý vianočný stromček? Vieme, kde ho kúpite

Mať krásny vianočný stromček si praje drvivá väčšina z nás. Aby tomu tak bolo, kupujeme krásne nové vianočné gule...

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi harmónia a rovnováha, vo Feng Shui nájdete cenného spojenca. Táto...
- Advertisement -spot_img

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je populárnym zdrojom kofeínu, avšak hlavne ponúka jedinečný zážitok v každej...

Viete, kde kúpiť krásny umelý vianočný stromček?

Nenechávajte nič na náhodu a začnite vyberať vianočný stromček už teraz. Samozrejme, reč je o umelom vianočnom stromčeku, ktorý...

Mohlo by Vás zajímat

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje