- Reklama -události
Sobota, 3 června, 2023
Pre ženyTipy na výlet: Objavte krásy košickej gotiky

Tipy na výlet: Objavte krásy košickej gotiky

-

- Reklama -spot_img

Väčšina cudzincov pri návšteve Slovenska vyhľadáva naše hlavné mesto. Áno, Bratislava je čarovné mesto, ktoré tvorí pekný úvod do našej krajiny. Na Slovensku je však toľko miest, kde môžete objavovať  skryté rozprávkové zámky, nedotknuté tradičné dediny a mystické jaskyne. Jedným z takýchto miest sú aj Košice.

Košice, klenot východného Slovenska, sú druhým najväčším mestom krajiny a neprehliadnuteľným lákadlom pre gurmánov a milovníkov histórie. Určite je to jedno z miest, ktoré na Slovensku musíte vidieť. Toto pôvabné mesto má najväčšiu koncentráciu historických pamiatok v celej krajine a je určite hlavnou dominantou mesta. Pri potulkách po tamojšom centrálnom námestí vás obklopí more krásnych gotických veží a barokových sôch. Na krásy tohto mesta si vyčleňte aspoň dva dni. Určite sa vám zapáči ubytovanie Košice v centre mesta s výhľadom na historické pamiatky. Poďme sa pozrieť, aké krásy v sebe ukrýva.

Rozprávkový hrad postavený uprostred mesta

Mesto sa môže pochváliť úžasnou architektúrou.  Jednou z najvýnimočnejších stavieb v Košiciach je Jakabov palác.  Tento palác pôsobí priam rozprávkovo.  Zaujímavé je, že sa nachádza priamo v centre Košíc, 5 minút chôdze od Hlavnej ulice. Bohužiaľ nie je možné do neho vstúpiť, pretože budova je súkromným majetkom.

Hnrčiarska ulica

Keď skončíte s obdivovaním tamojšej gotickej architektúry, nezabudnite sa zastaviť aj na Hrnčiarskej ulici, kde si môžete zadovážiť jedinečný suvenír, ktorý si prinesiete domov. V tejto uličke uvidíte nízke farebné domy, dláždenú ulicu a kostolnú vežu v diaľke. Budete sa cítiť, ako keby ste sa vrátili v čase. Dláždené ulice lemujú rôzne remeselné obchody, ktoré predávajú tradičnú keramiku, umelecké kovotepecké výrobky, drahé kamene, miestne bylinky a ďalšie. Je to určite jedno z najzaujímavejších miest v Košiciach.

Umenie

Ak ste milovníkom umenia a kultúry, ste na správnom mieste. V Košiciach nájdete všetko – počnúc klasickým umením, operou a divadlom, až po súčasný tanec, mediálne umenie či najväčšiu nástennú galériu na Slovensku. Preto nie je náhoda, že Košice boli v roku 2013  zvolené za Európske hlavné mesto kultúry.

Košice sú tiež dobrým miestom pre gurmánov a všetkých, ktorí majú záujem ochutnať to najlepšie zo slovenskej kuchyne. V meste sú kopy tradičných slovenských bistier a krčiem, kde sa podávajú vynikajúce národné jedlá ako bryndzové halušky, bryndzové pirohy či guláš. Tie ponúkajú takmer všetky penzióny Košice.

Nejnovější články

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte k cestovateľom, ktorí sa pravidelne alebo občas na letisko Schwechat...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú vlastné internetové stránky, jednoducho neboli. Tvorba web stránok nie je...

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia, kde by našli viac miesta na postavenie vianočného stromčeka. Ak...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť vôbec hračka. Aj keď majú množstvo rôznych funkcií, predsa len...
- Advertisement -spot_img

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše...

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Mohlo by Vás zajímat

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje