- Reklama -události
Úterý, 4 října, 2022
Pre ženyTipy na výlet: Objavte krásy košickej gotiky

Tipy na výlet: Objavte krásy košickej gotiky

-

- Reklama -spot_img

Väčšina cudzincov pri návšteve Slovenska vyhľadáva naše hlavné mesto. Áno, Bratislava je čarovné mesto, ktoré tvorí pekný úvod do našej krajiny. Na Slovensku je však toľko miest, kde môžete objavovať  skryté rozprávkové zámky, nedotknuté tradičné dediny a mystické jaskyne. Jedným z takýchto miest sú aj Košice.

Košice, klenot východného Slovenska, sú druhým najväčším mestom krajiny a neprehliadnuteľným lákadlom pre gurmánov a milovníkov histórie. Určite je to jedno z miest, ktoré na Slovensku musíte vidieť. Toto pôvabné mesto má najväčšiu koncentráciu historických pamiatok v celej krajine a je určite hlavnou dominantou mesta. Pri potulkách po tamojšom centrálnom námestí vás obklopí more krásnych gotických veží a barokových sôch. Na krásy tohto mesta si vyčleňte aspoň dva dni. Určite sa vám zapáči ubytovanie Košice v centre mesta s výhľadom na historické pamiatky. Poďme sa pozrieť, aké krásy v sebe ukrýva.

Rozprávkový hrad postavený uprostred mesta

Mesto sa môže pochváliť úžasnou architektúrou.  Jednou z najvýnimočnejších stavieb v Košiciach je Jakabov palác.  Tento palác pôsobí priam rozprávkovo.  Zaujímavé je, že sa nachádza priamo v centre Košíc, 5 minút chôdze od Hlavnej ulice. Bohužiaľ nie je možné do neho vstúpiť, pretože budova je súkromným majetkom.

Hnrčiarska ulica

Keď skončíte s obdivovaním tamojšej gotickej architektúry, nezabudnite sa zastaviť aj na Hrnčiarskej ulici, kde si môžete zadovážiť jedinečný suvenír, ktorý si prinesiete domov. V tejto uličke uvidíte nízke farebné domy, dláždenú ulicu a kostolnú vežu v diaľke. Budete sa cítiť, ako keby ste sa vrátili v čase. Dláždené ulice lemujú rôzne remeselné obchody, ktoré predávajú tradičnú keramiku, umelecké kovotepecké výrobky, drahé kamene, miestne bylinky a ďalšie. Je to určite jedno z najzaujímavejších miest v Košiciach.

Umenie

Ak ste milovníkom umenia a kultúry, ste na správnom mieste. V Košiciach nájdete všetko – počnúc klasickým umením, operou a divadlom, až po súčasný tanec, mediálne umenie či najväčšiu nástennú galériu na Slovensku. Preto nie je náhoda, že Košice boli v roku 2013  zvolené za Európske hlavné mesto kultúry.

Košice sú tiež dobrým miestom pre gurmánov a všetkých, ktorí majú záujem ochutnať to najlepšie zo slovenskej kuchyne. V meste sú kopy tradičných slovenských bistier a krčiem, kde sa podávajú vynikajúce národné jedlá ako bryndzové halušky, bryndzové pirohy či guláš. Tie ponúkajú takmer všetky penzióny Košice.

Nejnovější články

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi harmónia a rovnováha, vo Feng Shui nájdete cenného spojenca. Táto...

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je populárnym zdrojom kofeínu, avšak hlavne ponúka jedinečný zážitok v každej...

Viete, kde kúpiť krásny umelý vianočný stromček?

Nenechávajte nič na náhodu a začnite vyberať vianočný stromček už teraz. Samozrejme, reč je o umelom vianočnom stromčeku, ktorý...

Najlepšie tipy, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť raz a navždy

Už dávno chcete prestať fajčiť, no stále sa vám nedarí. Aj keď ste sa vzdali cigariet, vydržali ste len...
- Advertisement -spot_img

Ako čistiť jaspis?

Ak pripustíme, že minerál môže mať určité špecifické účinky, musíme pripustiť tiež, že nahromadené negatívne energie je potrebné kameň...

Vrakoviská Citroen a Peugeot: Použité náhradné diely

Vďaka službám autovrakoviska môžete nájsť dostupné použité náhradné diely. Ponuka je naozaj široká, stačí tak len vybrať vhodné náhradné...

Mohlo by Vás zajímat

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi...

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje