- Reklama -události
Sobota, 3 června, 2023
PoradňaAko si získať rešpekt v práci nám poradí 123jobs.sk

Ako si získať rešpekt v práci nám poradí 123jobs.sk

-

- Reklama -spot_img

V množstve pracovných inzerátov sa neraz nájde aj inzerát práce, v ktorom hľadajú do firmy manažéra. Sľubný plat, výborné pracovné podmienky a ďalšie benefity vás presvedčili naň odpovedať. Ak sa vám podarilo po úspešnom absolvovaní pracovného pohovoru miesto získať nemusíte mať hneď vyhraté. Problém vám môžu spôsobiť vaši podriadení.

Zamestnávatelia často vyberajú manažérov „z vonka“. Myšlienky a nápady niekoho nového môžu ich spoločnosť posunúť ďalej. Mladí šéfovia to ale nemusia mať v novej práci vždy jednoduché. Starší a skúsenejší zamestnanci neraz o schopnostiach mladého nadriadeného pochybujú alebo si ho nevážia či mu závidia jeho pozíciu. Na pracovisku sa tak vytvára napätie, ktoré nie len že spomaľuje výkon kolektívu ale môže prerásť kedykoľvek do konfliktu. Čo robiť aby ste tomu predišli?

Pomaly ďalej zájdeš

Ako nový manažér si musíte vybudovať s podriadenými zamestnancami vzťah. Potrebujete sa navzájom spoznať. Vybudovať si dôveru bude nejaký čas trvať. Ak napätie v práci bude pretrvávať aj po troch mesiacoch bude chyba niekde inde.

Opodstatněná kritika

Vypočujte si podriadených. Zistite aké problémy v práci majú, s čím nie sú spokojní, čo im v práci nevyhovuje. Opodstatnená kritika vám môže pomôcť nájsť riešenie na pretrvávajúce napätie v práci. Možno to s vami, ako novým manažérom ani nesúvisí. Problémy mohli v práci byť už pred vašim príchodom a zamestnávateľ sa miesto ich riešenia snažil len nájsť niekoho na koho problém hodiť.

Podpora podriadených

Ako nový šéf si musíte získať dôveru podriadených. Výrazne vám v tom môže pomôcť váš zamestnávateľ, alebo váš nadriadený, ktorý sa jasne za vás postaví. Vedomie toho, že vedenie stojí za vami vám dodá sebavedomie a je to aj zároveň pozitívny signál pre vašich podriadených, ktorí vám postupne začnú dôverovať, bez frflania plniť vaše príkazy a brať vás ako autoritu.

Nepokúšajte sa získať si popularitu benevolentnosťou. Nebudú vás brať ako nadriadeného. Autoritatívny štýl vedenia tiež nie je veľmi dobrý. Pokúste sa nájsť niečo medzi tým. Rozhodnutia manažéra zamestnanci – inzercia práce zadarmo, musia akceptovať, ale to neznamená, že všetky rozhodnutia, ktoré urobíte sú správne. Niekedy príde vhod ak si necháte poradiť od starších zamestnancov.

Nejnovější články

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte k cestovateľom, ktorí sa pravidelne alebo občas na letisko Schwechat...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú vlastné internetové stránky, jednoducho neboli. Tvorba web stránok nie je...

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia, kde by našli viac miesta na postavenie vianočného stromčeka. Ak...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť vôbec hračka. Aj keď majú množstvo rôznych funkcií, predsa len...
- Advertisement -spot_img

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše...

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Mohlo by Vás zajímat

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje