- Reklama -události
Úterý, 4 října, 2022
PoradňaAko si získať rešpekt v práci nám poradí 123jobs.sk

Ako si získať rešpekt v práci nám poradí 123jobs.sk

-

- Reklama -spot_img

V množstve pracovných inzerátov sa neraz nájde aj inzerát práce, v ktorom hľadajú do firmy manažéra. Sľubný plat, výborné pracovné podmienky a ďalšie benefity vás presvedčili naň odpovedať. Ak sa vám podarilo po úspešnom absolvovaní pracovného pohovoru miesto získať nemusíte mať hneď vyhraté. Problém vám môžu spôsobiť vaši podriadení.

Zamestnávatelia často vyberajú manažérov „z vonka“. Myšlienky a nápady niekoho nového môžu ich spoločnosť posunúť ďalej. Mladí šéfovia to ale nemusia mať v novej práci vždy jednoduché. Starší a skúsenejší zamestnanci neraz o schopnostiach mladého nadriadeného pochybujú alebo si ho nevážia či mu závidia jeho pozíciu. Na pracovisku sa tak vytvára napätie, ktoré nie len že spomaľuje výkon kolektívu ale môže prerásť kedykoľvek do konfliktu. Čo robiť aby ste tomu predišli?

Pomaly ďalej zájdeš

Ako nový manažér si musíte vybudovať s podriadenými zamestnancami vzťah. Potrebujete sa navzájom spoznať. Vybudovať si dôveru bude nejaký čas trvať. Ak napätie v práci bude pretrvávať aj po troch mesiacoch bude chyba niekde inde.

Opodstatněná kritika

Vypočujte si podriadených. Zistite aké problémy v práci majú, s čím nie sú spokojní, čo im v práci nevyhovuje. Opodstatnená kritika vám môže pomôcť nájsť riešenie na pretrvávajúce napätie v práci. Možno to s vami, ako novým manažérom ani nesúvisí. Problémy mohli v práci byť už pred vašim príchodom a zamestnávateľ sa miesto ich riešenia snažil len nájsť niekoho na koho problém hodiť.

Podpora podriadených

Ako nový šéf si musíte získať dôveru podriadených. Výrazne vám v tom môže pomôcť váš zamestnávateľ, alebo váš nadriadený, ktorý sa jasne za vás postaví. Vedomie toho, že vedenie stojí za vami vám dodá sebavedomie a je to aj zároveň pozitívny signál pre vašich podriadených, ktorí vám postupne začnú dôverovať, bez frflania plniť vaše príkazy a brať vás ako autoritu.

Nepokúšajte sa získať si popularitu benevolentnosťou. Nebudú vás brať ako nadriadeného. Autoritatívny štýl vedenia tiež nie je veľmi dobrý. Pokúste sa nájsť niečo medzi tým. Rozhodnutia manažéra zamestnanci – inzercia práce zadarmo, musia akceptovať, ale to neznamená, že všetky rozhodnutia, ktoré urobíte sú správne. Niekedy príde vhod ak si necháte poradiť od starších zamestnancov.

Nejnovější články

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi harmónia a rovnováha, vo Feng Shui nájdete cenného spojenca. Táto...

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je populárnym zdrojom kofeínu, avšak hlavne ponúka jedinečný zážitok v každej...

Viete, kde kúpiť krásny umelý vianočný stromček?

Nenechávajte nič na náhodu a začnite vyberať vianočný stromček už teraz. Samozrejme, reč je o umelom vianočnom stromčeku, ktorý...

Najlepšie tipy, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť raz a navždy

Už dávno chcete prestať fajčiť, no stále sa vám nedarí. Aj keď ste sa vzdali cigariet, vydržali ste len...
- Advertisement -spot_img

Ako čistiť jaspis?

Ak pripustíme, že minerál môže mať určité špecifické účinky, musíme pripustiť tiež, že nahromadené negatívne energie je potrebné kameň...

Vrakoviská Citroen a Peugeot: Použité náhradné diely

Vďaka službám autovrakoviska môžete nájsť dostupné použité náhradné diely. Ponuka je naozaj široká, stačí tak len vybrať vhodné náhradné...

Mohlo by Vás zajímat

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi...

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje