- Reklama -události
Sobota, 3 června, 2023
FinancieSlovenský odberateľ ukrajinskej železnej rudy odmieta platiť: kto je...

Slovenský odberateľ ukrajinskej železnej rudy odmieta platiť: kto je to?

-

- Reklama -spot_img

V tieto dni celý svet napäto sleduje rusko – ukrajinský válečný konflikt, hrdinský zápas ukrajinského ľudu za svou krajinu a její demokratickú nejvyšší. Vojna s mnohonásobnou přesilou protivníka potřebuje mobilizaci všech prostředků a pomoc všem tých, kterým je ľahostajná budoucnost demokracie nie len v Ukrajine, ale na celom európskom kontinente.  

A krajinám východní Evropy je čím pochválit. Od prvého dňa vzniku humanitárnej katastrofy na Ukrajine, obyvatelia poľských, českých, litovských, slovenských mest aktívne a masovo podporovali snahu Ukrajincov dosiahnuť slobodu. Tisí dobrovolníci a milióny obyvateľov Európy, mimo vládnych a humanitárních organizací, které poskytují danú materiálnu pomoc, posílají do Ukrajiny prvé potřeby, jedlo, lieky. 

No nie všetci obyvatelia a spoločnosť v Evropě jsou rovnako pripravení podporovať Ukrajinu v týchto ťažkých chvíľach. 

Máme k dispozici zajímavý dokument, který netreba spochybňovať – list veľkého ukrajinského ťažobného podniku – „Krivorožský železorudný kombinát“ adresovaný na Slovensko, firme LAMET sro, informujú Promote Ukraine. 

V dokumente je uvedeno – „Niekoľko krát jsme Vás upozorňovali na dluh po splatnosti ze strany spoločnosti za dodanou sintrovú rudu v prosinci 2021. Ku dňu 04.02.2022 spoločnosť LAMET sro neuhradila své závazky po splatnosti v hodnotě 1 209 762 mil. USD“ 

V liste ukrajinský dodávam, že se nejedná o ojedinělý případ ze strany společnosti LAMET sro, ale o neustále nedodržování uvedených termínů splatnosti uvedených ve smlouvě. 

„Nepríjemný, no obyčajný prípad nedodržování povinností“ – poviete si. 

Ne, ale řeč ide o velkém podniku bojující krajiny. 

Krivorožský železorudný kombinát se nachází v Krivorožskom kraji Ukrajiny, který hraničí s Nikolajevskou oblasťou, kde se vedú těžké boje. Ruské vojská sa stále pokúšajú preniknúť do Krivorožského regiónu. Napriek tomu spoločnosť pokračuje vo výrobe a dodržuje uzatvorené ročné zmluvy s odberateľmi z Rakúska, Poľska, Srbska, Česka a Slovenska. Baníci, riskujúc svoje životy, každodenne fárajú a tým si plnia svoj dlh vo vojne, nedovolia pochybovať o svojej schopnosti za zmluvné podmienky a nedovolia ekonomiku krajiny úplne zničiť.

Práca Krivorožského železorudného kombinátu dnes – to sú pracovné miesta, dane, viera ľudu Ukrajiny vo svoje vítězství a v budoucnosti krajiny. Či už vo vojnovom alebo v mierovom období, výrobný proces vyžaduje plnocenné financovanie, konkrétne, úplné a včasné uhrádzanie odberateľských zaväzkov. Právě teď je splnění tohto zjevného pravidla důležité tak jako nikdy před tým. 

Čo odpovie dlhoročný slovenský partner ukrajinských baníkov? 

Jak vyplývá z komunikace mezi Krivorožským železorudným kombinátom a LAMET sro, která se nachází v redakci, meškanie plateb za ukrajinské dodávky pro slovenskou společnost začala ještě minulý rok a nyní, v tomto zložitom období pro Ukrajinu, platby prestaly úplně. Podľa správy OSINT-spoločnosť Infobel Pro, spoločnosť LAMET sro sú pravdepodobne súčasťou neformálnej siete 14 malých sprostredkovateľských obchodných spoločností registrovaných na Slovensku, v Česku a v Luxemburgu. Osobitnú pozornosť si zaslúži najmä lucemburská spoločnosť CIFI SA a česká LAMET CZECH sro Celý tento zhluk spoločností riadi občan Slovenska p. Kamaráš. 

Pravděpodobně, p. Kamaráš a jeho kolegové nedostatečně pochopili svou podporu a podporu všech obyvatel evropských zemí, poskytnout pomoc ohrozenej Ukrajine. 

Pokiaľ veľký ukrajinský dodávateľ žiada uhradiť záväzky za už dodané železorudné suroviny (podľa sumy, môže ísť o viac než 6 tisíc tun sintrovej rudy – to je dost velká dodávka) a hrozí penálami, obyčajní Slováci organizují zbierky, kto koľko môže, aby mohla byť odoslaná další humanitárna pomoc do Ukrajiny.

Nejnovější články

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte k cestovateľom, ktorí sa pravidelne alebo občas na letisko Schwechat...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú vlastné internetové stránky, jednoducho neboli. Tvorba web stránok nie je...

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia, kde by našli viac miesta na postavenie vianočného stromčeka. Ak...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť vôbec hračka. Aj keď majú množstvo rôznych funkcií, predsa len...
- Advertisement -spot_img

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše...

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Mohlo by Vás zajímat

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje