- Reklama -události
Pátek, 24 března, 2023
SprávySúboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

-

- Reklama -spot_img

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude lepšie Steganos Online Shield VPN? Porovnali sme obe VPN, pričom výsledok porovnania je 4,6/10 ku 7,6/10.

Skúška rýchlosti Personal VPN vs Steganos VPN Online Shield, Ktorá víťazí?

Rýchlosť pripojenia patrí najdôležitejšie parametre pri VPN, a platí to aj o Personal VPN a Steganos Online Shield VPN.

V priemere sme pri prvej VPN namerali rýchlosť 99 Mb/s, prípade druhé 190 Mb/s. Personal VPN tak je o 91 Mb/s pomalší v porovnaní s Steganos Online Shield VPN.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u Personal VPN sme namerali 33 Mb/s. Steganos VPN Online Shield sme priemerne namerali 130 Mb/s, kvôli tomu je o 97 Mb/s rýchlejšie.

Parameter rýchlosť odozvy dosiahol pri prvej VPN hodnotu 81 ms. Konkurentovi Steganos VPN laboratórium nameralo 11 ms. Čím nižšia hodnota rýchlosti odozvy, tým lepšie, takže personalVPN v porovnaní bola o 70 ms horšie.

Skóre Personal VPN vs. Steganos VPN je 6/10 – 7/10.

Podarí sa Personal VPN prehrávať Netflix?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, Personal VPN túto schopnosť nevie. Pre odblokovanie väčšinou stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, Steganos Online Shield VPN odblokovať Netflix nezvláda.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. Steganos Online Shield VPN takú zručnosť nemá. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí nemá.

Každá správna VPN toho vie oveľa viac, nesmie chýbať ochrana pred vyzradením DNS, multi-hop pripojenia a sieťové tunelovanie. Napríklad Personal VPN poskytuje ochranu pred DNS únikom a Steganos Online Shield VPN napríklad neposkytuje white-listing.

Skóre v sekcii funkcie tak je 4/10 ku 10/10.

Ako si vedie Personal VPN v počte serverov a ponuke krajín?

Šírka ponuky serverov môže napovedať o rýchlosti pripojenia, personalVPN má v ponuke 67 serverov. V ponuke Steganos Online Shield VPN sme napočítali 765 serverov. Prvá menovaná ich tak ponúka o 698 menej .

U VPN sa oplatí sledovať aj počet krajín so servermi, u Steganos Online Shield VPN počas písania článku bol 36. Druhá porovnávaná VPN ponúka 42, čiže o 32 viac. Tu tak víťazí.

Za zmienku stojí aj počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Personal VPN zvláda 5. Steganos Online Shield VPN povolí pripojiť súčasne 5 zariadenia. Celý zoznam parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy ponúkajú Personal VPN a ktoré podporuje Steganos Online Shield VPN?

Pri výbere VPN je potrebné skontrolovať podporované zariadenia, personalVPN podporuje zariadenia so systémom Android a nezabezpečí prístroje iPhone. Druhá Steganos Online Shield VPN iOS zvláda, telefóny a tablety s Androidom štandardne dokáže pokryť.

Sídlo VPN je dôležité s ohľadom na vzťah legislatívy danej krajiny a zdieľaním informácií o užívateľoch, Personal VPN formálne vznikla v USA. Spoločnosť prevádzkujúca druhú z porovnávaných VPN má sídlo v Nemecku.

Program Personal VPN nie je k dostaniu v slovenskom jazyku, Steganos VPN Online Shield slovensky tiež nevie.

V hodnotení ponúkaných platforiem dosiahla personalVPN známky 8/10 a Steganos VPN Online Shield získala hodnotenie 9/10.

Porovnanie cien personalVPN verzus Steganos Online Shield VPN

Steganos VPN Online Shield si je možné predplatiť za 3,75 € mesačne, druhú VPN možno mať za 5,87 € mesačne. Hodnotenie VPN za pomer ceny a funkcií je 2/10 pre prvú z porovnávaných VPN a 2/10 pre tú druhú.

Nejnovější články

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia, kde by našli viac miesta na postavenie vianočného stromčeka. Ak...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť vôbec hračka. Aj keď majú množstvo rôznych funkcií, predsa len...

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše...

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...
- Advertisement -spot_img

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude lepšie Steganos Online Shield VPN? Porovnali sme obe VPN, pričom...

Hľadáte lacný umelý vianočný stromček? Vieme, kde ho kúpite

Mať krásny vianočný stromček si praje drvivá väčšina z nás. Aby tomu tak bolo, kupujeme krásne nové vianočné gule...

Mohlo by Vás zajímat

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia,...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje