- Reklama -události
Sobota, 3 června, 2023
BývanieZaujímavé fakty o kúpeľniach

Zaujímavé fakty o kúpeľniach

-

- Reklama -spot_img

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, v kúpeľní neraz relaxujeme. Také sprchovanie môže byť rýchle a jednoduché ale môžete mať z neho aj pôžitok podobný kúpeľom. So sprchovaním a všeobecne s kúpeľňou je spojených ale viacero zábavných faktov.

Pri zariaďovaní kúpeľne kladiete ale hlavný dôraz práve na sprchový kút. Ak kúpeľňu práve zariaďujete všetko kúpite výhodne na heavenshop.sk. Skôr ako sa do zariaďovania pustíte prečítajte si pár zaujímavých faktov o kúpeľniach. Možno o tom ani neviete, ale môže to byť ideálne miesto na relax.

Sprcha

  • Sprchovanie nie je také rýchle ako sa môže zdať. Priemerný čas, ktorý v sprche strávime je 13 minút.
  • Radi v sprche spievate? Nie ste jediní. Spievanie počas sprchovania sa považuje za terapiu. Predpokladá sa, že sprcha je súkromné miesto, kde dajú ľudia priebeh svojim emóciám a jednoducho sa vyspievajú. Je to zároveň skvelý spôsob ako sa zbaviť stresu.
  • Čistenie sprchového kúta je prevažne ženskou činnosťou. Muži po použití sprchu nečistia. Práve to je často dôvodom manželských hádok. Ak sa páni chcú hádkam vyhnúť mali by aspoň čas od času vyčistiť sprchový kút, a vyleštiť sprchovú batériu
  • Sprcha je skvelé miesto na relax a uvedomuje si to viac ako polovica ľudí. Až 67% ľudí počas sprchovania rozmýšľa, plánuje a sníva.
  • V kúpeľni našlo smrť aj pár slávnych osobností. Bol medzi nimi známy Elvis, Whitney Houston ale vraj aj anglický kráľ George II.

Toaleta

  • Na toaletu chodíme 5 – 7 krát za deň, čo je 2500 krát za rok. Na toalete tak priemerný človek strávi počas svojho života viac ako 3 mesiace (92 dní). Niektorí ľudia aj tri roky.
  • Väčšina ľudí chodí na toaletu aj so svojim mobilom. Odpovedajú na správy, píšu e-maily alebo vybavujú telefonáty.
  • Aj toalety majú svoj deň. Svetový deň toaliet je 19. novembra.
  • Múzeum venované toaletám nájdete v Južnej Kórei. Múzeum Mr Toilet House bolo založené v r. 2021 a pri pohľade naň z hora pripomína WC misu. Nájdete v ňom všetko čo súvisí s toaletami. Nejde ale o jediné múzeum tohto typu na svete. Ďalšie nájdete v Nai Dillí alebo v Alamo Heights (USA).
  • Najväčšie verejné toalety nájdete v Číne. Viac ako 1000 toaliet je rozmiestnených v jednej budove na ploche o veľkosti polovice futbalového ihriska.

Některé moderní příslušenství do koupelny vám usnadní úklid, kdy se např. na moderních vodovodních bateriích neusazuje vodní kámen.


Nejnovější články

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte k cestovateľom, ktorí sa pravidelne alebo občas na letisko Schwechat...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú vlastné internetové stránky, jednoducho neboli. Tvorba web stránok nie je...

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia, kde by našli viac miesta na postavenie vianočného stromčeka. Ak...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť vôbec hračka. Aj keď majú množstvo rôznych funkcií, predsa len...
- Advertisement -spot_img

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše...

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Mohlo by Vás zajímat

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje