- Reklama -události
Pondělí, 6 února, 2023
BývanieZaujímavé fakty o kúpeľniach

Zaujímavé fakty o kúpeľniach

-

- Reklama -spot_img

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, v kúpeľní neraz relaxujeme. Také sprchovanie môže byť rýchle a jednoduché ale môžete mať z neho aj pôžitok podobný kúpeľom. So sprchovaním a všeobecne s kúpeľňou je spojených ale viacero zábavných faktov.

Pri zariaďovaní kúpeľne kladiete ale hlavný dôraz práve na sprchový kút. Ak kúpeľňu práve zariaďujete všetko kúpite výhodne na heavenshop.sk. Skôr ako sa do zariaďovania pustíte prečítajte si pár zaujímavých faktov o kúpeľniach. Možno o tom ani neviete, ale môže to byť ideálne miesto na relax.

Sprcha

  • Sprchovanie nie je také rýchle ako sa môže zdať. Priemerný čas, ktorý v sprche strávime je 13 minút.
  • Radi v sprche spievate? Nie ste jediní. Spievanie počas sprchovania sa považuje za terapiu. Predpokladá sa, že sprcha je súkromné miesto, kde dajú ľudia priebeh svojim emóciám a jednoducho sa vyspievajú. Je to zároveň skvelý spôsob ako sa zbaviť stresu.
  • Čistenie sprchového kúta je prevažne ženskou činnosťou. Muži po použití sprchu nečistia. Práve to je často dôvodom manželských hádok. Ak sa páni chcú hádkam vyhnúť mali by aspoň čas od času vyčistiť sprchový kút, a vyleštiť sprchovú batériu
  • Sprcha je skvelé miesto na relax a uvedomuje si to viac ako polovica ľudí. Až 67% ľudí počas sprchovania rozmýšľa, plánuje a sníva.
  • V kúpeľni našlo smrť aj pár slávnych osobností. Bol medzi nimi známy Elvis, Whitney Houston ale vraj aj anglický kráľ George II.

Toaleta

  • Na toaletu chodíme 5 – 7 krát za deň, čo je 2500 krát za rok. Na toalete tak priemerný človek strávi počas svojho života viac ako 3 mesiace (92 dní). Niektorí ľudia aj tri roky.
  • Väčšina ľudí chodí na toaletu aj so svojim mobilom. Odpovedajú na správy, píšu e-maily alebo vybavujú telefonáty.
  • Aj toalety majú svoj deň. Svetový deň toaliet je 19. novembra.
  • Múzeum venované toaletám nájdete v Južnej Kórei. Múzeum Mr Toilet House bolo založené v r. 2021 a pri pohľade naň z hora pripomína WC misu. Nájdete v ňom všetko čo súvisí s toaletami. Nejde ale o jediné múzeum tohto typu na svete. Ďalšie nájdete v Nai Dillí alebo v Alamo Heights (USA).
  • Najväčšie verejné toalety nájdete v Číne. Viac ako 1000 toaliet je rozmiestnených v jednej budove na ploche o veľkosti polovice futbalového ihriska.

Některé moderní příslušenství do koupelny vám usnadní úklid, kdy se např. na moderních vodovodních bateriích neusazuje vodní kámen.


Nejnovější články

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude lepšie Steganos Online Shield VPN? Porovnali sme obe VPN, pričom...

Hľadáte lacný umelý vianočný stromček? Vieme, kde ho kúpite

Mať krásny vianočný stromček si praje drvivá väčšina z nás. Aby tomu tak bolo, kupujeme krásne nové vianočné gule...

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi harmónia a rovnováha, vo Feng Shui nájdete cenného spojenca. Táto...
- Advertisement -spot_img

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je populárnym zdrojom kofeínu, avšak hlavne ponúka jedinečný zážitok v každej...

Viete, kde kúpiť krásny umelý vianočný stromček?

Nenechávajte nič na náhodu a začnite vyberať vianočný stromček už teraz. Samozrejme, reč je o umelom vianočnom stromčeku, ktorý...

Mohlo by Vás zajímat

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje