- Reklama -události
Sobota, 3 června, 2023
BývanieKlenot medzi čajmi: Matcha zlepšuje náladu, ale aj znižuje...

Klenot medzi čajmi: Matcha zlepšuje náladu, ale aj znižuje cholesterol

-

- Reklama -spot_img

Doprajte si denne aspoň jednu šálku čaju matcha. Upokojí vašu myseľ a rovnako ako káva vám dodá energiu. Avšak bez negatívnych vedľajších účinkov!

Matcha tea je výnimočný typ zeleného čaju, ktorý je unikátny svojim pôvodom, spôsobom pestovania aj jedinečným nutričným profilom. Okrem vitamínov, minerálnych látok a vlákniny, obsahuje aj veľké množstvo antioxidantov, ktoré posilňujú imunitu a pomáhajú zbaviť telo škodlivých látok aj nadbytočných kilogramov.

Matcha je 100% zelený čaj, ktorý sa od bežných zelených čajov líši spôsobom pestovania a postupom spracovania.
Práškový čaj Matcha je len jeden
Pravý čaj Matcha, ktorý sa môže pochváliť celým radom blahodarných účinkov, pochádza z Japonska. Má jemne sladkastú chuť s minimálnym náznakom trpkosti, smaragdovo zelenú farbu a silné antioxidačné účinky. To všetko je však závislé od špeciálneho spôsobu pestovania, od zberu len tých najkvalitnejších čajových lístkov a od ich šetrného spracovania.

Lacné náhradky čaju Matcha, ktoré pochádzajú väčšinou z Číny, majú žltú až hnedú farbu a trpkú chuť.
Chlorofyl pôsobí ako účinný antioxidant
Pre pestovanie čaju Matcha je typická špeciálna zatieňovacia technika, ktorá spočíva v tom, že zhruba 4 týždne pred zberom sú čajové plantáže zakryté čiernymi plachtami, ktoré zamedzia priechodu slnečného žiarenia k rastlinám. Rastliny tak rastú v podstate v tme a nedostatok svetla kompenzujú obrovskú produkciu chlorofylu, ktorého vysoká hladina dáva čaju Matcha jeho typickú farbu a silné antioxidačné účinky.

Blahodarné účinky čaju Matcha si môžete dopriať vo forme nápoja alebo v podobe úžasných palaciniek či muffinov.
Ihneď po zbere, ktorý prebieha iba raz ročne v máji a výhradne ručne, prejdú čajové lístky parou, ktorá udrží listy čerstvé a plné živín. Následne sa listy sušia a melú na jemný prášok za pomoci žulových mlynských kameňov.

Matcha má blahodárne účinky na zdravie
Matcha má celý rad pozitívnych účinkov nielen na telo, ale aj myseľ. Obsahuje množstvo cenných látok, ktoré prispievajú nielen k ochrane imunitného systému. Pravidelné popíjanie čaju Matcha funguje vraj aj ako prevencia rakoviny a mnohých srdcových chorôb. Už jedna šálka denne podporuje pružnosť ciev, pomáha udržať normálnu hladinu cholesterolu a vyrovnáva krvný tlak. Navyše zlepšuje náladu, zaženie depresie a navodzuje stav relaxácie.

Pripravte si domáci bubble tea: Čaj s tapiokovými guličkami
Matcha je pre ľudský organizmus oveľa šetrnejšia ako káva!
Rovnako ako káva vám aj Matcha dodá veľkú dávku energie vďaka vysokému obsahu kofeínu. Na rozdiel od kávy však bude nástup účinku čaju postupný a dlhšie trvajúci, takže nehrozí nervozita, búšenie srdca, roztržitosť a iné vedľajšie účinky, ktoré sú spojené s pitím kávy.

Pri pití matcha čaju nepijete len výluh, ale celý čajový list
Z čaju Matcha si môžete pripraviť niekoľko druhov teplých aj studených nápojov. Okrem klasického čaju môžete vyskúšať aj lahodné Matcha smoothie, cappuccino, Matcha latté alebo napríklad fresh džús.

Tým ale jeho využitie v kuchyni zďaleka nekončí! Práškový čaj sa totiž skvele hodí aj na prípravu a ochutenie najrôznejších pokrmov. Pričom matcha čaj dodá pokrmu nielen sviežu zelenú farbu, neobvyklú chuť a vôňu, ale aj množstvo cenných látok.

Nejnovější články

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte k cestovateľom, ktorí sa pravidelne alebo občas na letisko Schwechat...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú vlastné internetové stránky, jednoducho neboli. Tvorba web stránok nie je...

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia, kde by našli viac miesta na postavenie vianočného stromčeka. Ak...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť vôbec hračka. Aj keď majú množstvo rôznych funkcií, predsa len...
- Advertisement -spot_img

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše...

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Mohlo by Vás zajímat

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje