- Reklama -události
Sobota, 3 června, 2023
BývanieZávesy zútulnia bývanie a zabránia čumilom. Prečo by ste...

Závesy zútulnia bývanie a zabránia čumilom. Prečo by ste si ich mali zaobstarať aj k vám domov?

-

- Reklama -spot_img

Mysleli ste si, že také klasike, ktorou sú práve závesy, už dávno odzvonilo? Zatiaľ čo kedysi ich mali doma snáď úplne všetci, postupom času závesy nahradili modernejšie žalúzie alebo rolety.

To ale neznamená, že by závesy mali svoje najlepšie roky za sebou av domácnostiach sa na ne zanevrelo.

Závesy doma: áno alebo nie?
Rozhodne áno! Podobne ako napríklad koberec, vankúšiky na sedacej súprave alebo prikrývka cez posteľ dokážu závesy príjemne zútulniť snáď každý priestor. V domácnosti plní hneď niekoľko funkcií – nielen tie praktické. S ich pomocou môžete miestnosť doladiť, dodať jej originálny punc a okrem iného tiež zabrániť susedom alebo okoloidúcim čumilom, aby nakukovali, čo práve doma robíte.

Dôležitú úlohu zohráva materiál
Pri výbere nových závesov hrá jednu z kľúčových rolí materiál, z ktorého sú vyrobené. Materiál totiž rozhoduje o tom, či je záves skôr dekoračný, alebo či plní aj zatemňujúcu funkciu. Existuje niekoľko druhov materiálov. Zatemňujúce závesy sa hodia predovšetkým do spálne, o niečo priesvitnejšie napríklad do obývacej izby, kde budú plniť predovšetkým estetickú funkciu.

Existujú aj závesy, ktoré vďaka svojej priepustnosti pripomínajú záclony. Tie vám prídu vhod najmä vtedy, keď nebudete chcieť, aby k vám domov niekto drzo nakukoval. Také závesy odradia každého čumila.

Kde ich môžete kúpiť?
Závesy podobne ako záclony zaobstaráte asi v ktorejkoľvek galantérii, kde vám šikovné predavačky poradia, akým smerom sa vydať. Veľmi často sa ale konajú akcie, v rámci ktorých sa dajú závesy zaobstarať aj v bežných obchodoch. Až vám domov nabudúce príde Albert, Kaufland, Tesco alebo napríklad Billa leták, schválne sa pozrite, či sa nejaká podobná akcia práve nekoná. Závesy tiež môžete pohodlne zaobstarať online.

Dvakrát meraj, raz rež
Ak sa rozhodnete domov zaobstarať závesy, dajte si pozor, až budete merať, aké dlhé a široké závesy vlastne potrebujete. Oplatí sa zmieniť známe príslovie: dvakrát meraj a raz rež. Okrem miery okna na výšku a na šírku treba brať do úvahy aj požadovanú dĺžku závesu a pripočítať aj pár centimetrov k dobru kvôli jej zaveseniu. Veľmi pekne vyzerá, keď sú závesy nariasené – s tým ale treba počítať už pri nákupe! Aby ste mohli závesy pekne nariasiť, ich šírku vynásobte dvoma až troma. Pokiaľ plánujete nechať závesy aj po oboch stranách okna, pričítajte ku každej strane ešte desať centimetrov navyše.

Závesy premenia vzhľad izby
Dĺžka, farba aj prípadný motív závesu môže v nemalej miere premeniť celkový vzhľad izby. Závesy zafungujú podobne ako napríklad obrazy, plagáty alebo ďalšie doplnky, ktorými sa doma obklopujeme, aby sme sa tu cítili príjemne.

Nejnovější články

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte k cestovateľom, ktorí sa pravidelne alebo občas na letisko Schwechat...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú vlastné internetové stránky, jednoducho neboli. Tvorba web stránok nie je...

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia, kde by našli viac miesta na postavenie vianočného stromčeka. Ak...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť vôbec hračka. Aj keď majú množstvo rôznych funkcií, predsa len...
- Advertisement -spot_img

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše...

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Mohlo by Vás zajímat

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje