- Reklama -události
Pondělí, 6 února, 2023
Pre ženyViete, čo môžete robiť, ak sa u vás objaví...

Viete, čo môžete robiť, ak sa u vás objaví tehotenská cukrovka?

-

- Reklama -spot_img

Každá žena sa väčšinou snaží robiť všetko pre zdravie svojho dieťaťa, samozrejme aj nenarodeného plodu. Počas tehotenstva, musíme absolvovať niekoľko povinných vyšetrení. Jedno z nich je aj vyšetrenie OGTT- orálny glukózový- tolerančný test. Zistíme vďaka nemu, či sa u nás počas tehotenstva vyskytla tehotenská cukrovka.  Test prebieha medzi 24 až 28. týždňom tehotenstva. Výsledok je pozitívny, pokiaľ je hodnota cukru v krvi nad 7,8 mmol/l. 

Nie je však potrebné stresovať. Cukrovka sa u tehotných žien objavuje relatívne často, no samozrejme, nesmieme ju ani podceňovať. Je bežné, že ženy, ktoré toto ochorenie v onom stave postihlo, mávajú intenzívnejšiu nevoľnosť, ako mamičky, ktorým sa podarí tomu vyhnúť. To dokáže výrazne narušiť domácu pohodu.

Je potrebné riadiť sa pokynmi skúseného lekára, ktorý určite vie, čo hovorí. Podľa štádia diabetu, nám určia liečbu. Pri malom percente žien je nutné aj pichanie si inzulínu do tela, to sa však nestáva často. 

Príznaky bývajú podobné ako aj pri iných typoch diabetu. Častý smäd, únava, neustály pocit hladu, sucho v ústach a podobne.. 

Diéta, nám vo väčšine prípadov radí obmedziť:

  • obmedziť sladké
  • obmedziť príjem príloh ktoré obsahujú veľa sacharidov na minimum
  • vyradiť cukornaté nápoje

Naopak by sme mali:

  • zvýšiť príjem bielkovín
  • zvýšiť príjem vlákniny
  • zvýšiť príjem mäsa, rýb

Dôležité je aj neprestať sa hýbať, pokiaľ to náš stav dovoľuje. Určite to netreba preháňať, no  nie je dobré ani sa úplne zasedieť. 

Tým, že budeme porušovať liečbu a nebudeme náš stav dostatočne riešiť, môžeme ovplyvniť aj narodenie dieťatka,  či jeho zdravotný stav. Bábätko sa môže narodiť priveľké, veľmi malé. Taktiež môžeme zapríčiniť predčasný pôrod a tým ohroziť bábätko na živote. 

Záver

Odporúčania lekára je treba počúvať tak ako pri tehotenskej cukrovke, aj pri klasickej. Samozrejme, pokiaľ nechceme riskovať poškodenie obličiek, zhoršenie zdravotného stavu, či iné problémy. Preto sa snažme byť zodpovední a chráňme sa.

Nejnovější články

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude lepšie Steganos Online Shield VPN? Porovnali sme obe VPN, pričom...

Hľadáte lacný umelý vianočný stromček? Vieme, kde ho kúpite

Mať krásny vianočný stromček si praje drvivá väčšina z nás. Aby tomu tak bolo, kupujeme krásne nové vianočné gule...

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi harmónia a rovnováha, vo Feng Shui nájdete cenného spojenca. Táto...
- Advertisement -spot_img

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je populárnym zdrojom kofeínu, avšak hlavne ponúka jedinečný zážitok v každej...

Viete, kde kúpiť krásny umelý vianočný stromček?

Nenechávajte nič na náhodu a začnite vyberať vianočný stromček už teraz. Samozrejme, reč je o umelom vianočnom stromčeku, ktorý...

Mohlo by Vás zajímat

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje