- Reklama -události
Sobota, 3 června, 2023
BývanieTrendy bývania pre rok 2022: Dovolenka u vás doma...

Trendy bývania pre rok 2022: Dovolenka u vás doma aj prekvapivé výšivky

-

- Reklama -spot_img

Zariaďujete si nové bývanie a chcete ísť s dobou? Potom vás určite bude zaujímať, čo bude in v roku 2022. Než si ale domov vpustíte interiérovú módu, porozmýšľajte nad tým, či vás čoskoro neomrzí. Inšpiráciu tu ale načerpať môžete!

Niektoré trendy sme tak nejako očakávali, iné nás veľmi prekvapili a určite prekvapia aj vás.

Štýl bývania? Ako by ste odišli na dovolenku
Posledný rok a pol cestovania práve veľmi nepraje. Sklamanie zo zrušeného zájazdu si ale môžete ušetriť, keď dovolenku a cestovanie vezmete k sebe domov. Niektoré štýly bývania totiž majú moc vtiahnuť vás do úplne iného sveta. V roku 2022 im bude vládnuť safari a stredomorský štýl bývania.

Safari štýl vsádza na zemité farby a ich najrôznejšie tóny, ktoré sú nesmierne upokojujúce, koberčeky, geometrické tvary, ťažšie textílie, kožu, šnúry a drevo v celej jeho kráse. Sviežo potom také bývanie pôsobí vďaka bielym stenám.

Stredomorskému štýlu bývania bude veľa z nás fandiť asi o niečo viac, pretože bude navodzovať známejšiu atmosféru plnú tepla, pohody a dovolenkovej bezstarostnosti. Ide v ňom o maximum prirodzeného svetla, prírodné materiály a tkaniny, kvetinové a organické vzory a tvary, terakotu a zdobené dlaždice. Z farieb hrá prím samozrejme modrá a biela, elegantne doplnená zelenou alebo oranžovou.

Zemité tóny, ťažšie textílie – to sú len niektoré z typických znakov safari štýlu.
Keď farebne, tak oranžovo
Zabudnite na bývanie, v ktorom je každá miestnosť inak farebná – to už sa dávno nenosí. Zlaďte svoj byt tak, aby vám v ňom bolo dobre, ale aby k sebe aj miestnosti krásne pasovali.
Z farieb v roku 2022 poletí hlavne oranžová, takže keď ju vkusne nakombinujete s nejakou tou neutrálnou (bielou alebo svetlo šedou), vaše bývanie ožije a bude zodpovedať aktuálnym pravidlám. Pokiaľ chcete mať bývanie trendovo dokonalé, stavte na okrovú a pomarančovo oranžovú!

Materiály ovládne nesmrteľné drevo
Obľuba dreva jednoducho nemá obdoby. Návrat k prírode je smer, ktorým kráčame už niekoľko rokov, avšak o drevo už teraz nejde len pri nábytku, ale aj pri čoraz častejšie vykonávaných obkladoch stien. Pokiaľ o nich aj vy uvažujete, premyslite len, či je to skutočne dobrý nápad. Napríklad do malého bytu sa toto riešenie príliš nehodí.

Mobilný nábytok a osobný priestor pre každého
Okrem toho, že nám pandémia tak trošku zabránila v cestovaní, poukázala aj na nedostatočné osobné priestory každého z nás v spoločnom bývaní. Zatiaľ čo jednotlivec v garsónke nemal pri home office takmer žiadny problém, rodiny s deťmi, kde sa pracovalo aj učilo zároveň, nedostatok osobného priestoru pocítili na maximum.

Trendy v roku 2022 berú do úvahy aj to, že viac a viac času trávime doma.
V kurze je preto múdre členenie priestoru, s ktorým vám môže veľmi pomôcť mobilný a multifunkčný nábytok. Vďaka ľahkým presunom môžete vzhľad miestností upravovať rýchlo podľa aktuálnych potrieb. Určite to bude úľava, až pri ďalšej online porade nebudete počuť z metrovej vzdialenosti o tom, že Ema melie mäso, pretože nikam inam ste svoje dieťa usadiť nemohli.

Pozor, tapety a výšivky sa vracajú!
Celoplošné tapety sú už našťastie passé, tie kusové ale má veľa z nás v obľube. Vybranú miestnosti dokážu pekne oživiť, a keď zvolíte „tón v tóne“, nemôžete šliapnuť vedľa!

Čo vás ale najskôr, rovnako ako nás, prekvapí, to sú výšivky! Koža je síce nadčasová, avšak rok 2022 velí zaradiť do domácnosti čalúnenie z prírodných materiálov s výšivkami a najrôznejšími vzormi. Pomôcť s tým môžu aj poťahy na sedačku aj stoličky, ktoré môžete efektne vrstviť.

Nejnovější články

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte k cestovateľom, ktorí sa pravidelne alebo občas na letisko Schwechat...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú vlastné internetové stránky, jednoducho neboli. Tvorba web stránok nie je...

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia, kde by našli viac miesta na postavenie vianočného stromčeka. Ak...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť vôbec hračka. Aj keď majú množstvo rôznych funkcií, predsa len...
- Advertisement -spot_img

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše...

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Mohlo by Vás zajímat

Letíte z Viedne na služobnú cestu alebo dovolenku? Využite taxi na Schwechat

Z Rakúska každodenne odlieta množstvo našincov. Pokiaľ tiež patríte...

Prečo je dôležité nechať si spracovať SEO optimalizáciu webu?

V dnešnej dobe akoby spoločnosť alebo živnostník, ktorí nemajú...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje