- Reklama -události
Úterý, 7 února, 2023
PoradňaPhoton Energy Group sa zadarilo s prvým zeleným dlhopisom...

Photon Energy Group sa zadarilo s prvým zeleným dlhopisom za 50 miliónov eur

-

- Reklama -spot_img

Prvý zelený dlhopis spoločnosti Photon Energy Group s ročným výnosovým úrokom 6,50 percent (Photon Energy Green EUR Bond 2021/27) s nominálnou hodnotou až 50 miliónov eur bol prepísaný vďaka dobrému prijatiu ponuky výmeny a tiež záujmu mnohých súkromných a inštitucionálnych investorov v celej Európe . V rámci transakcie spoločnosť podpísala zmluvu s Európskou bankou pre obnovu a rozvoj, ktorá bude vystupovať ako nový dlhodobý investor pre emisiu dlhopisov spoločnosti. Photon Energy Group použije výnos z emisie dlhopisov na financovanie developmentu a výstavby vlastného portfólia fotovoltaických elektrární, čo spoločnosti umožní ďalej významne prispievať k budúcnosti šetrnej k životnému prostrediu.

Spoločnosť Photon Energy N.V. dnes oznámila, že úspešne umiestnila svoj prvý 6,50-percentný zelený dlhopis 2021/27 v plnej výške 50 miliónov eur.

Emisie dlhopisov prilákali silný dopyt zo strany existujúcich držiteľov dlhopisov spoločnosti, ktorí upísali 21,281 milióna eur v ponuke výmeny za súčasný eurový dlhopis 2017/22, čím sa nesplatená čiastka tohto dlhopisu znížila na 23,719 milióna, a tiež mnohých nových inštitucionálnych , vrátane Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBOR).

„Sme veľmi hrdí a potešení obrovským záujmom o našu prvú emisiu zelených dlhopisov,“ povedal finančný riaditeľ Photon Energy Group Clemens Wohlmuth.

„Dôvera v náš obchodný model a ponuku dlhopisov sa odrazila vo vysokom výmennom pomere našich existujúcich investorov a tiež v silnom záujme zo strany nových súkromných a inštitucionálnych investorov, ako je banka EBOR so zameraním na udržateľné investície v strednej a východnej Európe,“ doplnil Wohlmuth.

Udržateľnosť dlhopisu – s nominálnou hodnotou 50 miliónov eur, splatnosťou v roku 2027 a ročným výnosom 6,50 percent, vyplácaným štvrťročne – bola potvrdená ratingovou spoločnosťou imug | rating ako nezávislým expertom. Na voľnom trhu sa s ním začne obchodovať od 23. novembra 2021 na frankfurtskej burze cenných papierov.

Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG, Frankfurt nad Mohanom, pôsobil v transakcii ako globálny koordinátor a manažér úpisu dlhopisov a medzinárodná advokátska kancelária Pinsent Masons ako právny poradca.

Spoločnosť použije čistý výnos z emisie na financovanie, prípadne na čiastočné alebo úplné refinancovanie nových a/alebo existujúcich projektov a aktív, ako aj finančných nástrojov, ktoré boli použité na financovanie takýchto projektov alebo aktív, v súlade so zeleným rámcom financovania (Green Finance Framework) , čo spoločnosti umožní významne prispieť k budúcnosti šetrné k životnému prostrediu.

Viac informácií o zelenom EUR dlhopise 2021/2027 spoločnosti nájdete tu.

Photon Energy Group poskytuje riešenie pre solárnu energiu a úpravu vody po celom svete. Svoje služby v oblasti solárnej energie dodáva prostredníctvom spoločnosti Photon Energy. Tá od svojho založenia v roku 2008 postavila a uviedla do prevádzky solárne elektrárne s celkovou kapacitou cez 110 MWp a spravuje vlastné portfólio elektrární s kapacitou 89,3 MWp.

V súčasnej dobe má skupina v Austrálii, Maďarsku, Poľsku a Rumunsku rozpracované projekty s kapacitou viac ako 890 MWp a po celom svete zaisťuje prevádzku, údržbu a monitoring FVE s kapacitou viac ako 330 MWp.

Druhou obchodnou líniou skupiny je Photon Water poskytujúci riešenie pre čistú vodu, od úpravy a sanácie vôd po studne a ďalšie vodné zdroje.

Photon Energy N.V., holdingová spoločnosť pre Photon Energy Group, je kótovaná na burzách vo Varšave, Prahe a Frankfurte. Spoločnosť má sídlo v Amsterdame a kancelárie v Austrálii a po celej Európe.

Nejnovější články

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude lepšie Steganos Online Shield VPN? Porovnali sme obe VPN, pričom...

Hľadáte lacný umelý vianočný stromček? Vieme, kde ho kúpite

Mať krásny vianočný stromček si praje drvivá väčšina z nás. Aby tomu tak bolo, kupujeme krásne nové vianočné gule...

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi harmónia a rovnováha, vo Feng Shui nájdete cenného spojenca. Táto...
- Advertisement -spot_img

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je populárnym zdrojom kofeínu, avšak hlavne ponúka jedinečný zážitok v každej...

Viete, kde kúpiť krásny umelý vianočný stromček?

Nenechávajte nič na náhodu a začnite vyberať vianočný stromček už teraz. Samozrejme, reč je o umelom vianočnom stromčeku, ktorý...

Mohlo by Vás zajímat

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje