- Reklama -události
Úterý, 4 října, 2022
SprávyRespirátor a boľavé pery. Osvedčené babské rady, ako urýchliť...

Respirátor a boľavé pery. Osvedčené babské rady, ako urýchliť hojenie a znižiť bolesť

-

- Reklama -spot_img

Chladné počasie a dlhodobé nosenie respirátorov prispieva k vytváraniu rôznych kožných problémov. Pribúdajú ľudia, ktorí riešia časté opary, popraskanými perami, alebo bolestivé kútiky a afty.

Boj s oparom je beh na dlhú trať. Toto ochorenie vírusového pôvodu vie poriadne narušiť inak pokojné dni. Nemôžete si zívnuť, usmiať sa, vyčistiť si zuby, naraňajkovať sa… Tak už raz a navždy dajte vracajúcim sa oparom zbohom.

Osvedčené tipy, ktoré vám ihneď uľavia
Kto má s oparmi problémy, ten sám najlepšie vie, ako je žiaduce si ihneď uľaviť. Preto sa vám teraz ponáhľame na pomoc s piatimi zaručenými tipmi, ktoré vždy ihneď pomôžu tam, kde lekáreň dávno zlyhala.

 1. Čierny čaj
  Pokiaľ už cítite, že sa opar začína robiť, ihneď si uvarte vreckový čierny čaj. Nechajte lúhovať 5 minút a vrecko vytiahnite. Samotný čaj vypite najlepšie na raňajky, a studené vrecko čaju si prikladajte na postihnuté miesto. Opar nakoniec väčšinou ani nevypukne naplno.
 2. Cesnak
  Stačí, keď si siahnete do chladničky pre strúčik cesnaku. Ten si rozkrájajte na tenké plátky a počas dňa potom tieto plátky vždy prikladajte na miesto oparu po dobu 3 minút.
 3. Zubná pasta
  Na zubnú pastu sa môžete spoľahnúť, keď idete večer do postele. Opar potrite bohatou vrstvou pasty a hurá na kute. Počas noci sa na opar nenalepia rôzne nečistoty z vankúša a pasta opar krásne vysuší.
 4. Ovsené vločky
  Ovsené vločky rozdrvte tyčovým mixérom a zmiešajte ich s trochou studenej vody. Všetko zmiešajte v takom pomere, aby vám vznikla mazľavá a hutná kaša. Túto kašu potom podľa potreby prikladajte na opar a nechajte pôsobiť 15 minút. Najlepšie v pohodlnej polohe na gauči, kedy zároveň stihnete priložiť plátky uhoriek na oči a dopriať si tak príjemnú chvíľku relaxácie.
 5. Harmanček
  Zájdite do voňavej bylinkárne a pripíšte si k vonným sviečkam aj harmanček. Ten potom pripravte podľa návodu na obale. Potom už len stačí podľa potreby namáčať do odvaru čistý vatový tampón a ten prikladať na miesto, kde veselo tróni váš oparový kamarát.
  Prevencia je základ
  Čo ale robiť a nerobiť, aby na naše rady vôbec nemuselo dôjsť a opar sa vám oblúkom vyhýbal?
  Na pery si počas dňa siahajte úplne minimálne, najlepšie vôbec
  Každé ráno si na raňajky pridajte aj vitamín B12
  Snažte sa o vyvážený jedálniček
  Neokúsujte si v žiadnom prípade suchú kožu na perách
  Nepožičiavajte (si) rúže, lesky na pery, balzamy, atď.
  Doplňte tiež vitamín C a zinok
  Vždy sa snažte pery poriadne hydratovať
  Keď už opar vznikne, NIKDY naň nesiahajte. Tekutina, ktorá vám potom priľne na prstoch, je silne nákazlivá. Ak si siahnete teda potom napríklad do očí, máte na veľký problém zarobené.

Nejnovější články

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi harmónia a rovnováha, vo Feng Shui nájdete cenného spojenca. Táto...

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je populárnym zdrojom kofeínu, avšak hlavne ponúka jedinečný zážitok v každej...

Viete, kde kúpiť krásny umelý vianočný stromček?

Nenechávajte nič na náhodu a začnite vyberať vianočný stromček už teraz. Samozrejme, reč je o umelom vianočnom stromčeku, ktorý...

Najlepšie tipy, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť raz a navždy

Už dávno chcete prestať fajčiť, no stále sa vám nedarí. Aj keď ste sa vzdali cigariet, vydržali ste len...
- Advertisement -spot_img

Ako čistiť jaspis?

Ak pripustíme, že minerál môže mať určité špecifické účinky, musíme pripustiť tiež, že nahromadené negatívne energie je potrebné kameň...

Vrakoviská Citroen a Peugeot: Použité náhradné diely

Vďaka službám autovrakoviska môžete nájsť dostupné použité náhradné diely. Ponuka je naozaj široká, stačí tak len vybrať vhodné náhradné...

Mohlo by Vás zajímat

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi...

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje