- Reklama -události
Čtvrtek, 8 prosince, 2022
BývanieHarmonický domov vďaka Feng Shui

Harmonický domov vďaka Feng Shui

-

- Reklama -spot_img

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi harmónia a rovnováha, vo Feng Shui nájdete cenného spojenca. Táto orientálna filozofia je stará tisíce rokov a je založená na štúdiu energie a magnetických polí v miestnostiach. Podľa tohto prístupu, prostredníctvom výberu farieb a usporiadania nábytku, je možné vytvoriť zariadenie schopné zaručiť harmóniu a pohodu a sprostredkovať pozitívne energie.

Feng Shui je výraz v čínštine, ktorý možno preložiť ako vietor a voda. Táto disciplína pomáha usporiadať životné priestory usporiadaným a harmonickým spôsobom s cieľom podporovať duševnú a fyzickú pohodu.

Nie je to len o východnej filozofii

Princípy Feng Shui sú do značnej miery ovplyvnené určitými východnými náboženskými filozofiami a vierou v chi, čiže životnú energiu, ktorá funguje ako sila vo vesmíre. Princípy Feng Shui sa snažia podporiť príliv a odliv pozitívnej energie. V sekulárnom zmysle to znamená, že miestnosť vás naladí a bude pre vás efektívne fungovať.

Ak neholdujete duchovným aspektom Feng Shui, žiadny problém! V konečnom dôsledku sú tieto princípy len základnými usmerneniami pri navrhovaní domu, ktorý vám zlepší náladu a po dlhom dni sa budete cítiť pohodlne. V tejto uponáhľanej dobe môžu byť tieto pokyny užitočné pre každého!

Hlavný vchod

Podľa Feng shui by mal byť hlavný vchod dobre osvetlený, uprataný a mal by vítať hostí. Vhodné je zvoliť rohože a pred dverami upratať, aby domov vítal vás aj vašich hostí.

Podlahy, ktoré uspokoja vaše potreby

Je dôležité, aby podlahová krytina vyhovovala vášmu životnému štýlu a vašim osobným preferenciám. Mali by ste sa zamerať na konkrétne faktory, napríklad či pracujete v kancelárskych priestoroch alebo zariaďujete dom s deťmi. Vo všeobecnosti sa uistite, že dosiahnete dizajn, ktoré nezasahuje do vašich osobných preferencií.

Usporiadanie nábytku

Pravidlá pre usporiadanie nábytku a dekorácii sú najobľúbenejšie a bežne používané aspekty estetickej filozofie Feng Shui na Západe. Vedieť ako usporiadať nábytok a aké doplnky do ktorej miestnosti zvoliť, vám môže pomôcť vytvoriť dokonalú atmosféru v miestnosti a zabezpečiť, aby všetko fungovalo hladko, keď prechádzate priestorom.

Farby

Svetlá kuchyňa v pastelových farbách vám dodáva zdravie a energiu.  Odporúča sa pre jej živé a povznášajúce účinky. V spálni by mala byť tlmenejšia farba ako  napríklad zelená a modrá. Tieto farby podporujú pokoj. Akákoľvek farba, ktorá vám pripomína vodu, je vynikajúcim odtieňom do kúpeľne, ktorá je prvým miestom, ktoré navštívite, keď sa zobudíte, a posledným miestom, ktoré navštívite pred spaním. Farbu do kúpeľne nemusíte priviesť len za pomoci obkladu, pomôžu vám v tom aj koberce do kúpeľne a dekorácie.

Použite princípy Fneg shui a vytvorte domov, ktorý sa pre vás stane miestom oddychu. Len veľmi málo pocitov je lepších ako návrat do upokojujúceho priestoru po tom, čo ste prekonali hektický kolotoč školských a pracovných povinností.

Nejnovější články

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude lepšie Steganos Online Shield VPN? Porovnali sme obe VPN, pričom...

Hľadáte lacný umelý vianočný stromček? Vieme, kde ho kúpite

Mať krásny vianočný stromček si praje drvivá väčšina z nás. Aby tomu tak bolo, kupujeme krásne nové vianočné gule...

Harmonický domov vďaka Feng Shui

Ak chcete žiť v domove, kde sú kľúčovými princípmi harmónia a rovnováha, vo Feng Shui nájdete cenného spojenca. Táto...
- Advertisement -spot_img

Káva: Kvalitné zrnká ako základ lahodného nápoja

Káva je obľúbená naprieč rôznymi kultúrami. Tento nápoj je populárnym zdrojom kofeínu, avšak hlavne ponúka jedinečný zážitok v každej...

Viete, kde kúpiť krásny umelý vianočný stromček?

Nenechávajte nič na náhodu a začnite vyberať vianočný stromček už teraz. Samozrejme, reč je o umelom vianočnom stromčeku, ktorý...

Mohlo by Vás zajímat

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú...

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje