- Reklama -události
Pátek, 24 března, 2023
BývanieJarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

-

- Reklama -spot_img

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše príbytky jarne a veľkonočne naladiť. Každý interiér ožije vďaka pestrej jarnej výzdobe. Na veľkonočnú výzdobu môžete použiť rôzne dekorácie a nemusí to byť vždy len v znamení vajíčok. Symbolom prebúdzajúcej sa jari a Veľkej Noci sú aj konáriky, napríklad obľúbené bahniatka, čo sú vlastne vŕbové prútiky s jahňadami. Bahniatka sú nielen tradičnou jarnou výzdobou, ale sú aj symbolom života, ktorý sa na jar prebúdza. V interiéri vyniknú vo váze ovešané zdobenými vajíčkami alebo farebnými stužkami. Týchto poslov jari môžete využiť skutočne rôznorodo. 

Tradičná veľkonočná výzdoba – kraslice

Jedným z najznámejších symbolov Veľkej Noci sú veľkonočné vajíčka, ktoré sú rôzne farbené, zdobené a maľované. Vajce je považované za symbol plodnosti a škrupinka zas v sebe nesie symboliku bezpečia. Veľkonočné kraslice predstavujú kolobeh života, teda znovuzrodenie a nádej. Tradícia zdobenia vajíčok začala už niekedy v stredoveku, kraslice sa farbili na červeno prírodnými farbivami. Dnes ich môžete farbiť ako chcete, ale aj oblepovať, maľovať na ne, ozdobiť voskom, či obháčkovaním. Obchody a supermarkety aktuálne vo svojich akciových letákoch ponúkajú sezónne cukrovinky – chutné čokoládové veľkonočné kraslice.

Obľúbené obchody s ponukou pre krásny domov

Sieť obchodov Pepco a Kik je zákazníkmi vyhľadávaná z rôznych dôvodov. Jedným z nich je aj celoročná ponuka štýlových i sezónnych bytových doplnkov a dekorácií. Stačí si prelistovať nový Pepco leták alebo aktuálny Kik leták a ponuka roztomilých jarných dekorácií vás zaiste osloví. Najnovší Pepco leták, rovnako ako aj práve aktuálny Kik leták  nájdete tiež na stránkach Kaufino.sk v ich online podobe. Ak si prelistujete leták Pepco online a rovnako aj leták Kik online, načerpáte inšpiráciu a pri nákupe ušetríte nielen svoj čas, ale i peniaze.

Jarné a veľkonočné vence

Jarná výzdoba v podobe veľkonočných vencov v mnohých domácnostiach zdobí vchodové dvere. Takéto vence sa vyrábajú z brezových alebo vŕbových prútikov, prípadne môžu byť aj slamené. Na ich zdobenie sa výborne hodia vyfúknuté vajíčka, farebné stužky, kvietky a podobne. Veniec môže ozdobiť veľkonočný stôl, stenu alebo vchodové dvere, kde poteší hlavne hostí pred vstupom do vášho bytu. Aktuálne akciové letáky obchodov, zamerané na bytové doplnky a dekorácie sa pomaly, ale isto zapĺňajú širokou ponukou rôznorodých veľkonočných a jarných dekorácií. 

Jarné kvety vo váze i v kvetináči

Čerstvé rezané kvety dokážu vždy navodiť tú správnu atmosféru. Typickými jarnými kvetmi sú narcisy, tulipány a hyacinty. Vo váze krásne vynikne aj zlatý dážď, či spomínané bahniatka, teda mladé vetvičky vŕby, na ktoré môžete povešať rôzne drobné ozdoby. Cibulky kvetov v kvetináči, ktoré vám o pár dní zakvitnú, nájdete v mnohých obchodoch. Prineste si trochu jarnej nálady v kvetináči do svojho interiéru, poľahky tak zaženiete únavu po dlhej zime. 

Veľkonočné dekorácie, ktoré chutia

Okrem typických varených vajíčok je asi najväčšou klasikou veľkonočný baránok z treného alebo piškótového cesta. Veľmi obľúbeným jedlom je tiež tradičný veľkonočný mazanec s hrozienkami alebo bez, prípadne aj veniec z kysnutého cesta. Gazdinky pripravujú aj krásne zdobené veľkonočné medovníky v tvare vajíčok, kuriatok, jarných kvetov alebo motýľov. Takéto medovníčky sú vhodné nielen na zjedenie, ale poslúžia aj ako voňavá jarná výzdoba interiéru. Medzi modernejšie pochúťky patria muffiny a cupcakes, ktoré sa s trochou zručnosti a fantázie dajú pretvoriť na kuriatka a zajačiky. 

Veľkonočné hodovanie

Po dlhom pôstnom období, ktorý sa v mnohých rodinách stále dodržiava, sa všetci tešia na tradičné veľkonočné hodovanie. A aby obľúbené veľkonočné pokrmy chutili čo najlepšie, atmosféru by mal doplniť aj pekne upravený stôl. Obyčajný obrus vymeňte za farebný, v pastelových farbách jari, prípadne vyšívaný s veľkonočným motívom, alebo motívom nežných jarných kvetov. Veľmi obľúbené sú aj ľanové a krajkové obrusy. Ak máte radi klasiku, zvoľte snehobiely obrus a uprostred umiestnite peknú veľkonočnú dekoráciu ako dominantný prvok. 

Význam Veľkej Noci

Veľká Noc je významným kresťanským sviatkom, ktorý predstavuje zmŕtvychvstanie ukrižovaného Ježiša Krista. Pre ľudí, ktorí nie sú nábožensky založení, sú veľkonočné sviatky oslavou novej jari, obdobím, keď sa príroda prebúdza a tešíme sa na krajšie a teplejšie dni. Jarné dekorácie prispejú k jedinečnej atmosfére a dokážu skrášliť a zútulniť každý príbytok. 

Nejnovější články

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia, kde by našli viac miesta na postavenie vianočného stromčeka. Ak...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť vôbec hračka. Aj keď majú množstvo rôznych funkcií, predsa len...

Jarná a veľkonočná výzdoba oživí každý interiér

Veľká Noc, ktorá patrí medzi druhé najobľúbenejšie sviatky v roku, je pomaly za dverami a nastáva vhodný čas naše...

Prajete si užiť skvelú dovolenku? Zostaňte doma na Slovensku

Je veľká škoda, že mnoho ľudí, ktorí si želajú kvalitne oddýchnuť, odlietajú za piesočnými plážami a morom. Pritom aj...
- Advertisement -spot_img

Súboj Personal VPN verzus MullVAD VPN: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Personal VPN, alebo bude lepšie Steganos Online Shield VPN? Porovnali sme obe VPN, pričom...

Hľadáte lacný umelý vianočný stromček? Vieme, kde ho kúpite

Mať krásny vianočný stromček si praje drvivá väčšina z nás. Aby tomu tak bolo, kupujeme krásne nové vianočné gule...

Mohlo by Vás zajímat

Máte málo miesta? Zaobstarajte si malý vianočný stromček

Je veľa domácností, ktoré nemajú dostatok miesta. Často riešia,...

Štýlové a zároveň inteligentné hodinky

Vybrať si dobré a kvalitné smart hodinky nemusí byť...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Mohlo by se vám líbitZajímavé čtení
Redakce doporučuje